...::: Wieczory autorskie :::...      Najsłynniejsze i inspirujące miejsca literackie w Polsce - w ostatnich latach były miejscem , wieczorów autorskich i promocji książek Krzysztofa Kołtuna. Do nich należą: Biblioteka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Muzeum Niepodległości w Warszawie,, Dwór Bella Vita, Dom Polonii w Warszawie, Muzeum J. Słowackiego w Krzemieńcu, Muzeum Literatury w Stawisku, Dwór Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Dwór J. Kraszewskiego w Romanowie i wiele innych znakomitych placówek kultury polskiej.
     Imponujący dorobek literacki, wiele recenzji w kraju i za granicą, nagród - za twórczość i inspiracje kulturą Kresów, sprawiały niezwykły klimat spotkań - ze "słowem" i Ludźmi. Adoratorów polskiej i kresowej kultury w wymiarach dostojeństwa i pożytku "słowa" poeta zaprasza na kolejne - "Wieczory z Muzą" a także czeka na Wasze sugestie i zaproszenia z żywą Kulturą.


[kliknj na zdjęcie aby powiekszyć]Opinie, recenzje, refleksje


      "Kwitnące i pełne powabu strofy poezji - najciekawszego liryka Kresów XXI wieku - zadziwiają. Oto przed nami paleta barw i uczuć, zapisana z serca i dającą poczucie - Godów Życia. W zagubionym, pogmatwanym świecie, gdzie ludzie szarpią się w rozpaczy codziennych zmagań, z biedą cywilizacji, głupota polityki, niedostatkiem uczuć - wykwita poezja. Wielkie środowiska literackie, dumne pochodzeniem sławnych piór w literaturze, mogą jedynie pozazdrościć szokującego piękna słów, kresowemu poecie."

Z recenzji T. Karabowicza,
Krzysztof Kołtun "Weselna Noc"


      "Trudno powiedzieć, kiedy powinno się czytać poezję K. Kołtuna. Ona jest jak lekarstwo na patriotyzm, na poczucie szacunku do wiary i tolerancji. Jestem przekonany, ze ci którzy znają wiersze kresowe Krzysztofa Kołtuna o wiele lepiej, głębiej i prawdziwej przeżywać będą spotkanie z Kresami… ze Lwowem. Natomiast Ci , którym ten tomik wpadnie w ręce po wizycie we Lwowie, przebywając na jego stronach, poczują niebywała tęsknotę i ogromna chęć powrotu do Lwowa. Na Kresy..."

Z recenzji Janusz M. Paluch - Kraków,
Krzysztof Kołtun "Witraż Lwowski">>> Galeria wspomnień <<<

[kliknj na zdjęcie aby powiekszyć]


[Konferencja w 100-lecie śmierci M. Konopnickiej - 27.11.2010 r.]


[Wieczór autorski tomika poezji "Weselna Noc" - 29.06.2011 r.]


[Wieczór autorski tomika poezji "Anioł dwóch skrzydeł"
Muzeum Historii Miasta Przemyśla - 17.11.2010 r.]


[Wieczór autorski tomika poezji "Wiśniowe Zaoknie" - 26.02.2009 r.]


Serdeczne życzenia

imieninowe dla: